FANDOM


Legislatura Constituent (1931) Edit

59 ERC – 13 LNC – 4 PSC – 2 PL

Esquerra Republicana de Catalunya Edit

  1. Aiguader i Miró, Jaume (ERC)
  2. Albert i Pey, Salvador (ERC)
  3. Aragay i Daví, Amadeu (ERC)
  4. Balart i Armengol, Joan (ERC)
  5. Bancells i Xiberta, Joan (ERC)
  6. Bellí i Castell, Epifani (ERC)
  7. Berenguer i Cros, Josep (ERC)
  8. Bofill i Mates, Jaume (ERC)
  9. Bordas i Costa, Josep (ERC)
  10. Canet i Menéndez, Josep Teodor (ERC)
  11. Carner i Romeu, Jaume (independent)
  12. Carrasco i Formiguera, Manuel (ERC)
  13. Carreras i Reura, Francesc (ERC)
  14. Casanovas i Maristany, Joan (ERC)
  15. Companys i Jover, Lluís (ERC)
  16. Companys i Jover, Josep (ERC)
  17. Coromines i Montanya, Pere (independent)
  18. Dencàs i Puigdollers, Josep (ERC)
  19. Dolcet i Carme, Manuel (ERC)
  20. Estadella i Arnó, Josep (ERC)
  21. Esteve i Guau, Martí (ERC)
  22. Gassol i Rovira, Bonaventura (ERC)
  23. Grau i Jassans, Josep (ERC)
  24. Hurtado i Miró, Amadeu (ERC)
  25. Irla i Bosch, Josep (ERC)
  26. Julià i Perelló, Francesc (ERC)
  27. Layret i Foix, Eduard (independent)
  28. Lloret i Ordeix, Pere (ERC)
  29. Loperena i Romà, Joan (ERC)
  30. Lluhí i Vallescà, Joan (ERC)
  31. Macià i Llussà, Francesc (ERC)
  32. Nicolau i d'Olwer, Lluís (ERC)
  33. Nogués i Biset, Ramon (ERC)
  34. Palasí i Soldevila, Ricard (ERC)
  35. Palet i Barba, Domènec (ERC)
  36. Pi i Sunyer, Carles (ERC)
  37. Pi-Margall i Pedreguer, Joaquim (ERC)
  38. Puig i d'Asprer, Josep (ERC)
  39. Puig i Ferreter, Joan (ERC)
  40. Quintana i de León, Albert (ERC)
  41. Riera i Claramunt, Francesc (ERC)
  42. Riera i Puntí, Josep (ERC)
  43. Rossell i Vilar, Pere Màrtir (ERC)
  44. Rovira i Virgili, Antoni (ERC)
  45. Sallés i Figueres, Jaume (ERC)
  46. Samblancat i Salanova, Àngel (ERC)
  47. Santaló i Parvorell, Miquel (ERC)
  48. Sbert i Massanet, Antoni Maria (ERC)
  49. Selves i Carner, Joan (ERC)
  50. Serra i Húnter, Jaume (ERC)
  51. Simó i Bofarull, Jaume (ERC)
  52. Soler i Bru, Joan Baptista (ERC)
  53. Sunyol i Garriga, Josep (ERC)
  54. Tarradellas i Joan, Josep (ERC)
  55. Tauler i Palomeras, Joan (ERC)
  56. Torres i Barberà, Humbert (ERC)
  57. Ventosa i Roig, Joan (ERC)
  58. Xirau i Palau, Antoni (ERC)
  59. Xirau i Palau, Josep (ERC)

Lliga Nacional Catalana Edit

  1. d'Abadal i Calderó, Ramon (LNC)
  2. Ayats i Surribas, Josep (LNC)
  3. Cambó i Batlle, Francesc (LNC)
  4. Carreras i Artau, Tomàs (LNC)
  5. Duran i Ventosa, Lluís (LNC)
  6. Estelrich i Artigues, Joan (LNC)
  7. Martínez i Domingo, Antoni (LNC)
  8. Miracle i Mercader, Antoni (LNC)
  9. Rahola i Molinas, Pere (LNC)
  10. Roca i Caball, Joan Baptista (LNC)
  11. Tallada i Paulí, Josep Maria (LNC)
  12. Ventosa i Calvell, Joan (LNC)
  13. Vila i d'Abadal, Lluís (LNC)

Partit Socialista Català Edit

  1. Alomar i Vilallonga, Gabriel (PSC)
  2. Campalans i Puig, Rafael (PSC)
  3. Jaume i Rosselló, Alexandre (PSC)
  4. Serra i Moret, Manuel (PSC)

Partit Liberal Edit

  1. Alemany i Pujol, Lluís (PL) | Majorca
  2. March i Ordinas, Joan (PL) | Majorca

I Legislatura (1932) Edit

72 ERC – 15 LNC – 6 PSC – 3 PCR – 2 UDC – 1 PCC

Esquerra Republicana de Catalunya Edit

Barcelona Edit

  1. Aiguader i Miró, Jaume (ERC)
  2. Barrera i Maresma, Martí (ERC)
  3. Battestini i Galup, Nicolau (ERC)
  4. Bofill i Mates, Jaume (ERC)
  5. Casanelles i Ibars, Joan (ERC)
  6. Colldeforns i Margalló, Amadeu (ERC)
  7. Comas i Calvet, Pere (ERC)
  8. Coromines i Montanya, Pere (ERC)
  9. Dencàs i Puigdollers, Josep (ERC)
  10. Esteve i Guau, Martí (ERC)
  11. Gibert i Perotti, Maria Teresa (ERC)
  12. Guinart i Castellà, Miquel (ERC)
  13. Lluhí i Vallescà, Joan (ERC)
  14. Macià i Llussà, Francesc (ERC)
  15. Nicolau i d'Olwer, Lluís (ERC)
  16. Pi i Sunyer, Carles (ERC)
  17. Puig i Ferreter, Joan (ERC)
  18. Ribas i Soberano, Francesc (ERC)
  19. Riera i Puntí, Josep (ERC)
  20. Rossell i Vilar, Pere Màrtir (ERC)
  21. Sunyol i Garriga, Josep (ERC)
  22. Tarradellas i Joan, Josep (ERC)
  23. Tauler i Palomeras, Joan (ERC)
  24. Viadiu i Vendrell, Francesc (ERC)

Girona Edit

  1. Bancells i Xiberta, Joan (ERC)
  2. Blasi i Maranges, Pere (ERC)
  3. Casademunt i Arimany, Xavier (ERC)
  4. Dalmau i Pau, Laureà (ERC)
  5. Dot i Arxer, Antoni (ERC)
  6. Fàbrega i Pou, Josep (ERC)
  7. Fontbernat i Verdaguer, Josep (ERC)
  8. Irla i Bosch, Josep (ERC)
  9. Xirau i Palau, Antoni (ERC)

Lleida Edit

  1. Companys i Jover, Josep (ERC)
  2. Magre i Ubach, Jaume (ERC)
  3. Mias i Codina, Pere (ERC)
  4. Sauret i Garcia, Joan (ERC)
  5. Torres i Barberà, Humbert (ERC)

Majorca Edit

  1. Darder i Cànaves, Emili (ERC)
  2. Julià i Perelló, Francesc (ERC)
  3. Sbert i Massanet, Antoni Maria (ERC)

Manresa Edit

  1. Bru i Jardí, Lluís (ERC)
  2. Farreras i Duran, Francesc (ERC)
  3. Sallés i Figueres, Jaume (ERC)
  4. Selves i Carner, Joan (ERC)
  5. Serra i Húnter, Jaume (ERC)

Menorca Edit

  1. Carreras i Reura, Francesc (ERC)

Pallars Edit

  1. Canturri i Ramonet, Enric (ERC)
  2. Espanya i Sirat, Josep Maria (ERC)

Penedès Edit

  1. Casanovas i Maristany, Joan (ERC)
  2. Hurtado i Miró, Amadeu (ERC)
  3. Mestres i Albet, Pere (ERC)
  4. Riera i Claramunt, Francesc (ERC)
  5. Simó i Bofarull, Jaume (ERC)
  6. Ventosa i Roig, Joan (ERC)

Pitiüses Edit

  1. Joan i Riquer, Jordi (ERC)

Tarragona Edit

  1. Andreu i Abelló, Josep (ERC)
  2. Galès i Martínez, Manuel (ERC)
  3. Gassol i Rovira, Bonaventura (ERC)
  4. Rovira i Virgili, Antoni (ERC)

Tortosa Edit

  1. Folch i Folch, Josep (ERC)
  2. Ibars i Messeguer, Gonçal (ERC)
  3. Nogués i Biset, Ramon (ERC)
  4. Palasí i Soldevila, Ricard (ERC)
  5. Rouret i Callol, Martí (ERC)

Vallès Edit

  1. Armendares i Torrent, Salvador (ERC)
  2. Armengol i Taló, Gaspar (ERC)
  3. Balart i Armengol, Joan (ERC)
  4. Bilbeny i Bosch, Joaquim (ERC)
  5. Companys i Jover, Lluís (ERC)
  6. Mora i Adserà, Joan (ERC)
  7. Soler i Bru, Joan Baptista (ERC)

Lliga Nacional Catalana Edit

Barcelona Edit

  1. Duran i Ventosa, Lluís (LNC)
  2. Tallada i Paulí, Josep Maria (LNC)
  3. Trias de Bes i Giró, Josep Maria (LNC)
  4. Valls i Taverner, Ferran (LNC)
  5. Ventosa i Calvell, Joan (LNC)
  6. Vidal i Guardiola, Miquel (LNC)

Girona Edit

  1. Carreras i Artau, Tomàs (LNC)
  2. Rahola i Molinas, Pere (LNC)

Lleida Edit

  1. Florensa i Farré, Manuel (LNC)
  2. Rovira i Roure, Joan (LNC)

Majorca Edit

  1. Estelrich i Artigues, Joan (LNC)

Manresa Edit

  1. d'Abadal i Calderó, Ramon (LNC)

Penedès Edit

  1. Miracle i Mercader, Antoni (LNC)

Tarragona Edit

  1. Casabò i Torras, Josep Maria (LNC)

Vallès Edit

  1. Vallès i Pujals, Joan (LNC)

Partit Socialista Català Edit

Barcelona Edit

  1. Campalans i Puig, Rafael (PSC)
  2. Fronjosà i Salomó, Joan (PSC)

Majorca Edit

  1. Ruiz i Ponsetí, Estanislau (PSC)

Manresa Edit

  1. Serra i Moret, Manuel (PSC)

Tarragona Edit

  1. Gerhard i Ottenwälder, Carles (PSC)

Vallès Edit

  1. Comorera i Soler, Joan (PSC)

Partit de Centre Republicà Edit

Majorca Edit

  1. Alemany i Pujol, Lluís (PCR)
  2. Fons i Jofre, Bartomeu (PCR)
  3. March i Ordinas, Joan (PCR)

Unió Democràtica de Catalunya Edit

Barcelona Edit

  1. Carrasco i Formiguera, Manuel (UDC)
  2. Romeva i Ferrer, Pau (UDC)

Partit Comunista Català Edit

Barcelona Edit

  1. Sesé i Artaso, Antoni (PCC)

II Legislatura (1936) Edit

78 ERC – 24 LNC – 13 PSUC – 6 PCR – 3 UDC – 1 POUM

Esquerra Republicana de Catalunya Edit

Barcelona Edit

  1. Aiguader i Miró, Artemi (ERC)
  2. Aiguader i Miró, Jaume (ERC)
  3. Ametlla i Coll, Claudi (ERC)
  4. Ballvé i Pellicer, Faustí (ERC)
  5. Barrera i Maresma, Martí (ERC)
  6. Battestini i Galup, Nicolau (ERC)
  7. Casanelles i Ibars, Joan (ERC)
  8. Comas i Calvet, Pere (ERC)
  9. Companys i Jover, Lluís (ERC)
  10. Coromines i Montanya, Pere (ERC)
  11. Dencàs i Puigdollers, Josep (ERC)
  12. Esteve i Guau, Martí (ERC)
  13. Gibert i Perotti, Maria Teresa (ERC)
  14. Guinart i Castellà, Miquel (ERC)
  15. Irla i Bosch, Josep (ERC)
  16. Lluhí i Vallescà, Joan (ERC)
  17. Nicolau i d'Olwer, Lluís (ERC)
  18. Puig i Pujades, Josep (ERC)
  19. Ribas i Soberano, Francesc (ERC)
  20. Sbert i Massanet, Antoni Maria (ERC)
  21. Sunyol i Garriga, Josep (ERC)
  22. Tarradellas i Joan, Josep (ERC)
  23. Tauler i Palomeras, Joan (ERC)
  24. Tomàs i Piera, Josep (ERC)
  25. Trabal i Sanç, Josep Antoni (ERC)
  26. Viadiu i Vendrell, Francesc (ERC)
  27. Xammar i Sala, Josep Maria (ERC)

Girona Edit

  1. Bancells i Xiberta, Joan (ERC)
  2. Blasi i Maranges, Pere (ERC)
  3. Casademunt i Arimany, Xavier (ERC)
  4. Dalmau i Pau, Laureà (ERC)
  5. Dot i Arxer, Antoni (ERC)
  6. Fàbrega i Pou, Josep (ERC)
  7. Fontbernat i Verdaguer, Josep (ERC)
  8. Santaló i Parvorell, Miquel (ERC)
  9. Xirau i Palau, Antoni (ERC)

Lleida Edit

  1. Companys i Jover, Josep (ERC)
  2. Jené i Aixalà, Francesc (ERC)
  3. Magre i Ubach, Jaume (ERC)
  4. Sauret i Garcia, Joan (ERC)
  5. Torres i Barberà, Humbert (ERC)

Majorca Edit

  1. Darder i Cànaves, Emili (ERC)
  2. Mas i Verd, Joan (ERC)
  3. Oliver i Domenge, Pere (ERC)
  4. Ques i Ventanyol, Antoni Maria (ERC)

Manresa Edit

  1. Briansó i Salvador, Josep (ERC)
  2. Farreras i Duran, Francesc (ERC)
  3. Mascort i Ribó, Josep (ERC)
  4. Sallés i Figueres, Jaume (ERC)
  5. Serra i Húnter, Jaume (ERC)

Menorca Edit

  1. Rubió i Tudurí, Marià (ERC)

Pallars Edit

  1. Canturri i Ramonet, Enric (ERC)
  2. Espanya i Sirat, Josep Maria (ERC)

Penedès Edit

  1. Casanovas i Maristany, Joan (ERC)
  2. Hurtado i Miró, Amadeu (ERC)
  3. Massip i Izabal, Josep Maria (ERC)
  4. Mestres i Albet, Pere (ERC)
  5. Riera i Claramunt, Francesc (ERC)
  6. Simó i Bofarull, Jaume (ERC)
  7. Ventosa i Roig, Joan (ERC)

Tarragona

  1. Andreu i Abelló, Josep (ERC)
  2. Galès i Martínez, Manuel (ERC)
  3. Gassol i Rovira, Bonaventura (ERC)
  4. Lloret i Ordeix, Pere (ERC)
  5. Rovira i Virgili, Antoni (ERC)

Tortosa Edit

  1. Folch i Folch, Josep (ERC)
  2. Ibars i Messeguer, Gonçal (ERC)
  3. Nogués i Biset, Ramon (ERC)
  4. Rouret i Callol, Martí (ERC)
  5. Sentís i Nogués, Joan (ERC)

Vallès Edit

  1. Armendares i Torrent, Salvador (ERC)
  2. Arnau i Cortina, Francesc (ERC)
  3. Balart i Armengol, Joan (ERC)
  4. Bilbeny i Bosch, Joaquim (ERC)
  5. Ferrer i Batlle, Pere (ERC)
  6. Mora i Adserà, Joan (ERC)
  7. Palet i Barba, Domènec (ERC)
  8. Soler i Bru, Joan Baptista (ERC)

Lliga Nacional Catalana Edit

Barcelona Edit

  1. Cambó i Batlle, Francesc (LNC)
  2. Duran i Ventosa, Lluís (LNC)
  3. Gallart i Folch, Alexandre (LNC)
  4. Puig de la Bellacasa i Déu, Lluís (LNC)
  5. Tallada i Paulí, Josep Maria (LNC)
  6. Trias de Bes i Giró, Josep Maria (LNC)
  7. Valls i Taverner, Ferran (LNC)
  8. Ventosa i Calvell, Joan (LNC)
  9. Vidal i Guardiola, Miquel (LNC)

Girona Edit

  1. Badia i Malagrida, Carles (LNC)
  2. Carreras i Artau, Tomàs (LNC)
  3. Rahola i Molinas, Pere (LNC)

Lleida Edit

  1. Florensa i Farré, Manuel (LNC)
  2. Pinyol i Agulló, Lluís (LNC)
  3. Rovira i Roure, Joan (LNC)

Majorca Edit

  1. Estelrich i Artigues, Joan (LNC)

Manresa Edit

  1. d'Abadal i Calderó, Ramon (LNC)
  2. de Solà i Canyars, Felip (LNC)

Pallars Edit

  1. Aunós i Pere, Eduard (LNC)

Penedès Edit

  1. Miracle i Mercader, Antoni (LNC)
  2. Rodés i Baldrich, Felip (LNC)

Tarragona Edit

  1. Casabò i Torras, Josep Maria (LNC)
  2. Vilella i Puig, Gaietà (LNC)

Vallès Edit

  1. Vallès i Pujals, Joan (LNC)

Partit Socialista Unificat de Catalunya Edit

Barcelona Edit

  1. Aznar i Seseres, Pere (PSUC)
  2. Colomer i Nadal, Víctor (PSUC)
  3. Comorera i Soler, Joan (PSUC)
  4. Fronjosà i Salomó, Joan (PSUC)
  5. Pla i Armengol, Ramon (PSUC)
  6. Serra i Moret, Manuel (PSUC)

Girona Edit

  1. Sala i Berenguer, Pelai (PSUC)

Lleida Edit

  1. Ardiaca i Martí, Pere (PSUC)

Manresa Edit

  1. Comas i Jo, Jaume (PSUC)

Tarragona Edit

  1. Valdés i Valdés, Miquel (PSUC)

Tortosa Edit

  1. Vidiella i Franch, Rafael (PSUC)

Vallès Edit

  1. Calvet i Móra, Josep (PSUC)
  2. Moix i Regàs, Josep (PSUC)

Partit de Centre Republicà Edit

Majorca Edit

  1. Alemany i Pujol, Lluís (PCR)
  2. Fons i Jofre, Bartomeu (PCR)
  3. March i Ordinas, Joan (PCR)
  4. Puget i Riquer, Cèsar (PCR)
  5. Suau i Pons, Jaume (PCR)

Pitiüses Edit

  1. Matutes i Noguera, Pere (PCR)

Unió Democràtica de Catalunya Edit

Barcelona Edit

  1. Carrasco i Formiguera, Manuel (UDC)
  2. Romeva i Ferrer, Pau (UDC)

Manresa Edit

  1. Vila i d'Abadal, Lluís (UDC)

Partit Obrer d'Unificació Marxista Edit

Barcelona Edit

  1. Nin i Pérez, Andreu (POUM)

III Legislatura (1945) Edit

77 ERC – 29 PSUC – 25 UDC – 18 PSC – 1 PNA

Esquerra Republicana de Catalunya Edit

Alt Camp Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Alt Empordà Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Alt Urgell Edit

  1. (ERC)

Anoia Edit

  1. (ERC)

Bages Edit

  1. Farreras i Duran, Francesc (ERC)
  2. Senyal i Ferrer, Francesc (ERC)

Baix Camp Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Baix Ebre Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Baix Empordà Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Baix Llobregat Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Baix Urgell Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Barcelonès Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)
  3. (ERC)
  4. (ERC)
  5. (ERC)
  6. (ERC)
  7. (ERC)
  8. (ERC)
  9. (ERC)
  10. (ERC)
  11. (ERC)
  12. (ERC)
  13. (ERC)
  14. (ERC)
  15. (ERC)
  16. (ERC)
  17. (ERC)
  18. (ERC)
  19. Tarradellas i Joan, Josep (ERC)

Berguedà Edit

  1. (ERC)

Cerdanya Edit

  1. (ERC)

Garrigues Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Garrotxa Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Gironès Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Maresme Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Menorca Edit

  1. (ERC)

Noguera Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Osona Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Pallars Jussà Edit

  1. (ERC)

Pallars Sobirà Edit

  1. (ERC)

Palma Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Part Forana Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Penedès Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)
  3. (ERC)

Pitiüses Edit

  1. (ERC)

Ribera Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Ripollès Edit

  1. (ERC)

Segarra Edit

  1. (ERC)

Segrià Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Selva Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Solsonès Edit

  1. (ERC)

Tarragonès Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Vallès Occidental Edit

  1. (ERC)
  2. (ERC)

Vallès Oriental Edit

  1. Ragassol i Sarrà, Eduard (ERC)
  2. (ERC)

Partit Socialista Unificat de Catalunya Edit

Alt Camp Edit

  1. Català i Pallejà, Neus (PSUC)

Bages Edit

  1. Comas i Jo, Jaume (PSUC)

Baix Camp Edit

  1. Serra i Pàmies, Miquel (PSUC)

Baix Ebre Edit

  1. Vidiella i Franch, Rafael (PSUC)

Baix Llobregat Edit

  1. (PSUC)

Barcelonès Edit

  1. Aznar i Seseres, Pere (PSUC)
  2. Bernadó i Calcató, Amadeu (PSUC)
  3. Comorera i Soler, Joan (PSUC)
  4. Fàbregas i Berenguer, Emili (PSUC)
  5. Martí i Salvat, Celestí (PSUC)
  6. Mestre i Avinyó, Miquel (PSUC)
  7. Moix i Regàs, Josep (PSUC)
  8. Puig i Pidemunt, Joaquim (PSUC)
  9. Ruiz i Ponsetí, Estanislau (PSUC)
  10. Senserrich i Llavina, Antoni (PSUC)
  11. Serradell i Pérez, Josep (PSUC)
  12. (PSUC)
  13. (PSUC)
  14. (PSUC)

Gironès

  1. Ballesta i Molinas, Joan (PSUC)

Maresme Edit

  1. Abril i Gonzàlez, Margarida (PSUC)

Palma Edit

  1. Arrom i Julià, Gabriel (PSUC)

Part Forana Edit

  1. Albertí i Moll, Joan (PSUC)

Ripollès

  1. Bru i Sanç, Josep (PSUC)

Segrià Edit

  1. Ardiaca i Martí, Pere (PSUC)

Tarragonès Edit

  1. Valdés i Valdés, Miquel (PSUC)

Vallès Occidental Edit

  1. Girabau i Esteve, Jaume (PSUC)
  2. Mas i Colomer, Ramon (PSUC)

Vallès Oriental Edit

  1. (PSUC)

Unió Democràtica de Catalunya Edit

Bages Edit

  1. Farré i Moregó, Josep Maria (UDC)

Baix Camp Edit

  1. Tarrés i Claret, Pere (UDC)

Baix Ebre Edit

  1. Bau i Nolla, Joaquim (UDC)

Baix Empordà Edit

  1. Puig i Quintana, Pere (UDC)

Barcelonès Edit

  1. Coll i Alentorn, Miquel (UDC)
  2. Duran i Canyameres, Fèlix (UDC)
  3. Escamilla i Pich, Enric (UDC)
  4. Roca i Caball, Joan Baptista (UDC)
  5. Romeva i Ferrer, Pau (UDC)
  6. Serrahima i Bofill, Maurici (UDC)
  7. Trias i Peitx, Josep Maria (UDC)
  8. Ventosa i Calvell, Joan (UDC)

Gironès Edit

  1. Thió i Rodés, Manuel (UDC)

Maresme Edit

  1. Arderiu i Pallerols, Pere (UDC)

Menorca Edit

  1. Salort i d'Olives, Tomàs (UDC)

Osona Edit

  1. d'Abadal i de Vinyals, Ramon (UDC)

Palma Edit

  1. Fons i Jofre, Bartomeu (UDC)
  2. March i Cervera, Joan (UDC)

Part Forana Edit

  1. Estelrich i Artigues, Joan (UDC)
  2. Riera i Alemany, Gabriel (UDC)

Penedès Edit

  1. Albert i Despujol, Josep Maria (UDC)

Pitiüses Edit

  1. Matutes i Noguera, Pere (UDC)

Segrià Edit

  1. Florensa i Farré, Manuel (UDC)

Tarragonès Edit

  1. Casabò i Torras, Josep Maria (UDC)

Vallès Occidental Edit

  1. Roda i Ventura, Frederic (UDC)

Partit Socialista de Catalunya Edit

Alt Empordà Edit

  1. Quer i Torrent, Joan (PSC)

Bages Edit

  1. Brufau i Torrents, Enric (PSC)

Baix Llobregat Edit

  1. Ferrer i Sanxis, Miquel (PSC)

Barcelonès Edit

  1. Aleu i Butxaca, Joan (PSC)
  2. Arquer i Saltor, Jordi (PSC)
  3. Carrió i Joan, Ambrosi (PSC)
  4. Colomer i Nadal, Víctor (PSC)
  5. Fronjosà i Salomó, Joan (PSC)
  6. Gerhard i Ottenwälder, Carles (PSC)
  7. Pallach i Carolà, Josep (PSC)
  8. Rovira i Canals, Josep (PSC)
  9. Ruiz i Borràs, Pere (PSC)
  10. Serra i Moret, Manuel (PSC)

Gironès Edit

  1. Gayolà i Gardella, Miquel (PSC)

Maresme Edit

  1. Vidal i Rossell, Salvador (PSC)

Osona Edit

  1. Pané i Argelich, Josep (PSC)

Palma Edit

  1. Crespí i Salom, Andreu (PSC)

Vallès Occidental Edit

  1. Soler i Bernabeu, Gonçal (PSC)

Partit Nacionalista Aranés Edit

Vall d'Aran Edit

  1. Aunós i Pere, Eduard (PNA)

IV Legislatura (1949) Edit

79 ERC – 32 PSUC – 28 UDC – 25 PSC – 1 PNA

Unió Democràtica de Catalunya

  1. Albert i Despujol, Josep Maria (UDC)
  2. Arderiu i Pallerols, Pere (UDC)
  3. Brunet i Magrané, Antoni (UDC)
  4. Casabò i Torras, Josep Maria (UDC)
  5. Coll i Alentorn, Miquel (UDC)
  6. Duran i Canyameres, Fèlix (UDC)
  7. Escamilla i Pich, Enric (UDC)
  8. Estelrich i Artigues, Joan (UDC)
  9. Farré i Moregó, Josep Maria (UDC)
  10. Fons i Jofre, Bartomeu (UDC)
  11. March i Cervera, Joan (UDC)
  12. Morera i Millaret, Jaume (UDC)
  13. Olivar i Daydí, Jordi (UDC)
  14. Pons i Marquès, Fèlix (UDC)
  15. Puig i Quintana, Pere (UDC)
  16. Roca i Caball, Joan Baptista (UDC)
  17. Roda i Ventura, Frederic (UDC)
  18. Romeva i Ferrer, Pau (UDC)
  19. Serrahima i Bofill, Maurici (UDC)
  20. Tarrés i Claret, Pere (UDC)
  21. Thió i Rodés, Manuel (UDC)
  22. Trias i Peitx, Josep Maria (UDC)

V Legislatura (1953) Edit

Martí i Bas, Montserrat (UDC)

VI Legislatura (1957) Edit

VII Legislatura (1961) Edit

VIII Legislatura (1965) Edit

IX Legislatura (1969) Edit

X Legislatura (1973) Edit

Unió Democràtica de Catalunya

de Carreras i Guiteras, Narcís (UDC) 61-77

XI Legislatura (1977) Edit

63 ERC – 35 PSUC – 33 PSC – 28 UDC – 25 PDC – 1 PNA

Unió Democràtica de Catalunya

  1. Albertí i Picornell, Jeroni (UDC) | Tramuntana
  2. Altés i Coll, Ernest (UDC)
  3. Bassols i Parés, Agustí Maria (UDC)
  4. Boix i Carreras, Miquel (UDC)
  5. Canyellas i Balcells, Antoni (UDC) | Barcelonès
  6. Casals i Thomàs, Joan (UDC) | Menorca
  7. Castellví i Amigó, Francesc (UDC)
  8. Cirerol i Thomàs, Antoni (UDC)
  9. Coll i Alentorn, Miquel (UDC) | Barcelonès
  10. Dalmau i Jover, Antoni (UDC) | Anoia
  11. Ferrer i Casals, Concepció (UDC) | Alt Empordà
  12. Ferrer i Salat, Carles (UDC)
  13. Franch i Baiges, Ramon (UDC)
  14. de Gispert i Jordà, Ignasi (UDC)
  15. Güell i de Sentmenat, Carles (UDC) | Barcelonès
  16. Martí i Bas, Montserrat (UDC)
  17. Mas i Cantí, Joan (UDC)
  18. Miró i Ardèvol, Josep (UDC)
  19. Miserachs i Codina, Manuel (UDC)
  20. Moreta i Amat, Marcel·lí (UDC)
  21. Olivé i Martínez, Enric (UDC)
  22. Pibernat i Lleixà, Joaquim (UDC)
  23. Quatrecasas i Membrado, Llibert (UDC)
  24. Robinat i Elies, Delfí (UDC) | Segrià
  25. Serrahima i Bofill, Maurici (UDC)
  26. Tuells i Riquer, Guillem (UDC) | Eivissa
  27. Vila d'Abadal i Vilaplana, Marià (UDC) | Osona
  28. Xicoy i Bassegoda, Joaquim (UDC)

Pacte Democràtic per Catalunya (PDC) Edit

11 CDC – 5 EDC – 5 RSDC – 4 independents

  1. Ainaud i de Lasarte, Josep Maria (CDC) | 2n repartiment
  2. Alavedra i Moner, Macià (EDC) | 2n repartiment
  3. Arana i Pelegrí, Joaquim (RSDC) | 2n repartiment
  4. Baltà i Llopart, Pere (RSDC) | 2n repartiment
  5. Canals i Tolosa, Maria Antònia (independent) | 2n repartiment
  6. Casajoana i Roca, Jaume (CDC) | 2n repartiment
  7. Casanovas i Escussol, Jaume (EDC) | 2n repartiment
  8. Colomines i Puig, Joan (CDC) | Maresme
  9. Cornudella i Feixa, Joan (independent) | 2n repartiment
  10. Cullell i Nadal, Josep Maria (CDC) | 2n repartiment
  11. Ferrer i Mallol, Helena (independent) | 2n repartiment
  12. Ferrer i Roca, Joaquim (RSDC) | 2n repartiment
  13. Garrell i Pubill, Josep (CDC) | Vallès Oriental
  14. Guerra i Fontana, Rodolf (RSDC) | 2n repartiment
  15. Paredes i Hernàndez, Joan (independent) | 2n repartiment
  16. Perera i Calle, Àngel Manuel (CDC) | Vallès Occidental
  17. Pi-Sunyer i Bayo, Pere (EDC) | 2n repartiment
  18. Pi-Sunyer i Cuberta, Josep (EDC) | 2n repartiment
  19. Prenafeta i Garrutsa, Lluís (CDC) | 2n repartiment
  20. Pujol i Soley, Jordi (CDC) | Barcelonès
  21. Roca i Junyent, Miquel (CDC) | Barcelonès
  22. Sala i Canadell, Ramon (CDC) | 2n repartiment
  23. Sendra i Navarro, Josep (CDC) | Tarragonès
  24. Trias i Fargas, Ramon (EDC) | Barcelonès
  25. Verde i Aldea, Josep (RSDC) | Barcelonès

Partit Nacionalista Aranés Edit

  1. Busquets i Medan, Maria Pilar (PNA) | Aran

XII Legislatura (1980) Edit

52 CDC – 38 PSC – 36 PSUC – 35 ERC – 23 UDC – 1 UA

Partit Socialista Unificat de Catalunya (PSUC) Edit

  1. Forné i Roé, Agustí (PSUC) | Baix Ebre
  2. Vives i March, Maties (PSUC) | Tarragonès

Esquerra Republicana de Catalunya (ERC) Edit

  1. Alay i Serret, Albert (ERC) | Barcelonès
  2. Andreu i Abelló, Josep (ERC) | Tarragonès
  3. Barrera i Costa, Heribert (ERC) | Barcelonès
  4. Casanelles i Ibars, Joan (ERC) | Vallès Oriental
  5. Casanovas i Guerri, Marçal (ERC) | Alt Empordà
  6. Casas-Salat i Fossas, Jordi (ERC) | Bages
  7. Costa i Ramon, Josep (ERC) | Eivissa
  8. Dalmau i Norat, Francesc (ERC) | Gironès
  9. Fornas i Martínez, Josep (ERC) | Barcelonès
  10. Fortuny i Fontanet, Jaume (ERC) | Ribera d'Ebre
  11. García i Pérez, Josep Manuel (ERC) | Vallès Occidental
  12. Gausachs i Ramon, Lluís (ERC) | Anoia
  13. Hortalà i Arau, Joan (ERC) | Barcelonès
  14. Llull i Bibiloni, Jaume (ERC) | Llevant
  15. Margalef i Benet, Pere (ERC) | Montsià
  16. Martí i Massagué, Carles (ERC) | Baix Camp
  17. Martínez i Vendrell, Jaume (ERC) | Baix Llobregat
  18. Mata i Mier, Aquil·lí (ERC) | Terra Alta
  19. Mir i Mayol, Gregori (ERC) | Palma
  20. Moll i Marquès, Josep (ERC) | Palma
  21. Mora i Esteva, Manuel (ERC) | Raiguer
  22. Oliver i Massutí, Miquel (ERC) | Palma
  23. Poblet i Guarro, Josep Maria (ERC) | Priorat
  24. Pons i Pons, Tirs (ERC) | Menorca
  25. Prujà i Puig, Jesús (ERC) | Maresme
  26. Puigvert i Gorro, Antoni (ERC) | Alta Ribagorça
  27. Rocha i Rocha, Xavier (ERC) | Baix Camp
  28. Roig i Magrinyà, Josep (ERC) | Vallès Occidental
  29. Sentís i Anfruns, Carles (ERC) | Baix Empordà
  30. Serra i Colomar, Pere (ERC) | Formentera
  31. Subirà i Rocamora, Francesc (ERC) | Osona
  32. Subirats i Pinyana, Josep (ERC) | Baix Ebre
  33. Torres i Perenya, Víctor (ERC) | Segrià
  34. Vicens i Giralt, Francesc (independent) | Barcelonès
  35. Vinyals i Soler, Ramon (ERC) | Baix Penedès

Unió Democràtica de Catalunya (UDC) Edit

  1. Albertí i Picornell, Jeroni (UDC) | Tramuntana
  2. Altés i Coll, Ernest (UDC) | Palma
  3. Bassols i Parés, Agustí Maria (UDC) | 2n repartiment
  4. Boix i Carreras, Miquel (UDC) | 2n repartiment
  5. Camps i Vallejo, Ferran (UDC) | 2n repartiment
  6. Canyellas i Balcells, Antoni (UDC) | Barcelonès
  7. Casals i Thomàs, Joan (UDC) | Menorca
  8. Coll i Alentorn, Miquel (UDC) | Barcelonès
  9. Ferrer i Casals, Concepció (UDC) | 2n repartiment
  10. de Gispert i Jordà, Ignasi (UDC) | 2n repartiment
  11. Guasch i Guasch, Pere (UDC) | Eivissa
  12. Llompart i Salvà, Jaume (UDC) | Raiguer
  13. Miralles i Riera, Joan (UDC) | Pla de Majorca
  14. Molins i Amat, Joaquim (UDC) | 2n repartiment
  15. Pibernat i Lleixà, Joaquim (UDC) | Barcelonès
  16. Pont i Puntigam, Ferran (UDC) | 2n repartiment
  17. Quatrecasas i Membrado, Llibert (UDC) | 2n repartiment
  18. Ramon i Julià, Gabriel (UDC) | Migjorn
  19. Rigol i Roig, Joan (UDC) | 2n repartiment
  20. Robinat i Elies, Delfí (UDC) | Segrià
  21. Vila d'Abadal i Vilaplana, Marià (UDC) | Osona
  22. Xicoy i Bassegoda, Joaquim (UDC) | 2n repartiment
  23. Zaforteza i Calvet, Josep (UDC) | Palma

Unitat d'Aran (UA) Edit

  1. Medan i Ané, Emili (UA)

XIII Legislatura (1984) Edit

88 CDC – 32 PSC – 31 ERC – 17 UDC – 10 PSUC – 6 PCC – 1 UA

Partit Socialista de Catalunya (PSC) Edit

  1. Obiols i Germà, Josep Maria (PSC) | Barcelonès

Esquerra Republicana de Catalunya (ERC) Edit

  1. Andreu i Abelló, Josep (ERC) | 2n repartiment
  2. Arana i Pelegrí, Joaquim (ERC) | 2n repartiment
  3. Benet i Serra, Ernest (ERC) | Vallès Oriental
  4. Bricall i Masip, Josep Maria (ERC) | Barcelonès
  5. Carreras i Matas, Joan (ERC) | Bages
  6. Casanelles i Ibars, Joan (ERC) | 2n repartiment
  7. Casassas i Miralles, Xavier (ERC) | 2n repartiment
  8. Ferrer i Marí, Bartomeu (ERC) | Formentera
  9. Fornas i Martínez, Josep (ERC) | 2n repartiment
  10. Garreta i Cusidó, Josep Maria (ERC) | 2n repartiment
  11. Guerra i Fontana, Rodolf (ERC) | 2n repartiment
  12. Llorenç i Martí, Josefina (ERC) | 2n repartiment
  13. Llull i Bibiloni, Jaume (ERC) | Llevant
  14. Majó i Crusat, Joan (ERC) | Maresme
  15. March i Noguera, Joan (ERC) | Raiguer
  16. Martí i Massagué, Carles (ERC) | Baix Camp
  17. Martínez i Vendrell, Jaume (ERC) | Baix Llobregat
  18. Martínez i Xapelli, Maria Dolors (ERC) | 2n repartiment
  19. Moll i Marquès, Josep (ERC) | Palma
  20. Nualart i Serrats, Jaume (ERC) | Barcelonès
  21. Pallach i Carolà, Emili (ERC) | 2n repartiment
  22. Parpal i Marfà, Jordi (ERC) | 2n repartiment
  23. Pau i Pernau, Josep (ERC) | 2n repartiment
  24. Pons i Pons, Tirs (ERC) | Menorca
  25. Ribas i Prats, Jaume (ERC) | Eivissa
  26. Roig i Magrinyà, Josep (ERC) | Vallès Occidental
  27. Serra i Serra, Narcís (ERC) | Barcelonès
  28. Subirà i Rocamora, Francesc (ERC) | 2n repartiment
  29. Triay i Llopis, Joan Francesc (ERC) | Palma
  30. Torres i Perenya, Víctor (ERC) | Segrià
  31. Vicens i Giralt, Francesc (ERC) | 2n repartiment

Unió Democràtica de Catalunya (UDC) Edit

  1. Aguiló i Fuster, Pere Gonçal (UDC) | Palma
  2. Bassols i Parés, Agustí Maria (UDC) | 2n repartiment
  3. Camps i Vallejo, Ferran (UDC) | 2n repartiment
  4. Canyellas i Fons, Gabriel (UDC) | Palma
  5. Casals i Thomàs, Joan (UDC) | Menorca
  6. Coll i Alentorn, Miquel (UDC) | Barcelonès
  7. Duran i Lleida, Josep Antoni (UDC) | 2n repartiment
  8. Guasch i Guasch, Pere (UDC) | Eivissa
  9. Llompart i Salvà, Jaume (UDC) | Raiguer
  10. Oliver i Mut, Gaspar (UDC) | Migjorn
  11. Pont i Puntigam, Ferran (UDC) | 2n repartiment
  12. Quatrecasas i Membrado, Llibert (UDC) | 2n repartiment
  13. Rigol i Roig, Joan (UDC) | 2n repartiment
  14. Roses i Joaneda, Antoni (UDC) | Tramuntana
  15. Sesmilo i Rius, Domènec (UDC) | 2n repartiment
  16. Verger i Pocoví, Joan (UDC) | Pla de Majorca
  17. Xicoy i Bassegoda, Joaquim (UDC) | 2n repartiment

Partit Socialista Unificat de Catalunya (PSUC) Edit

  1. Espasa i Oliver, Ramon (PSUC) | 2n repartiment
  2. Folch i Recasens, Xavier (PSUC) | 2n repartiment
  3. García i Sánchez, Cipriano (PSUC) | Baix Llobregat
  4. Gutiérrez i Dias, Antoni (PSUC) | Vallès Occidental
  5. Lucchetti i Farré, Antoni (PSUC) | 2n repartiment
  6. Pàmies i Bertran, Teresa (PSUC) | 2n repartiment
  7. Ribó i Massó, Rafael (PSUC) | 2n repartiment
  8. Solé i Tura, Jordi (PSUC) | Barcelonès
  9. Vintró i Castells, Eulàlia (PSUC) | 2n repartiment
  10. Vives i March, Maties (PSUC) | 2n repartiment

Partit Comunista de Catalunya (PCC) Edit

  1. Ardiaca i Martí, Pere (PCC) | Barcelonès
  2. Boix i Lluch, Joaquim (PCC) | Baix Llobregat
  3. Calvet i Puig, Maria Dolors (PCC) | Vallès Occidental
  4. Frutos i Gras, Francesc (PCC) | 2n repartiment
  5. Sánchez i Ramos, Celestino Andrés (PCC) | 2n repartiment
  6. Serradell i Pérez, Josep (PCC) | 2n repartiment

Unitat d'Aran (UA) Edit

  1. Medan i Ané, Emili (UA) | Aran

XIV Legislatura (1988) Edit

Unió Democràtica de Catalunya

  1. Bassols i Parés, Agustí Maria (UDC)
  2. Casals i Thomàs, Joan (UDC)
  3. Camps i Vallejo, Ferran (UDC)
  4. Duran i Lleida, Josep Antoni (UDC)
  5. Jané i Bel, Jaume (UDC)
  6. Pont i Puntigam, Ferran (UDC)
  7. Quatrecasas i Membrado, Llibert (UDC)
  8. Rigol i Roig, Joan (UDC)
  9. Sedó i Marçal, Salvador (UDC)
  10. Sesmilo i Rius, Domènec (UDC)
  11. Triay i Humbert, Cristòfol (UDC)
  12. Tuells i Joan, Andreu (UDC)
  13. Verger i Pocoví, Joan (UDC)
  14. Vidal-Quadras i Roca, Aleix (UDC)
  15. Xicoy i Bassegoda, Joaquim (UDC)

Partit Nacionalista Aranés

  1. Boya i Gonçau, Josep Lluís (PNA)

XV Legislatura (1992) Edit

Unió Democràtica de Catalunya

  1. Duran i Lleida, Josep Antoni (UDC)
  2. Isac i Aguilar, Antoni (UDC)
  3. Jané i Bel, Jaume (UDC)
  4. Montserrat i Culleré, Maria Dolors (UDC)
  5. Pont i Puntigam, Ferran (UDC)
  6. Pujol i Folcrà, Simó (UDC)
  7. Quatrecasas i Membrado, Llibert (UDC)
  8. Rigol i Roig, Joan (UDC)
  9. Sànchez i Llibre, Josep (UDC)
  10. Sedó i Marçal, Salvador (UDC)
  11. Sesmilo i Rius, Domènec (UDC)
  12. Tomàs i Riba, Ramon (UDC)
  13. Triay i Humbert, Cristòfol (UDC)
  14. Tuells i Joan, Andreu (UDC)
  15. Verger i Pocoví, Joan (UDC)
  16. Vidal-Quadras i Roca, Aleix (UDC)
  17. Xicoy i Bassegoda, Joaquim (UDC)

Partit Nacionalista Aranés

  1. Boya i Gonçau, Josep Lluís (PNA)

XVI Legislatura (1995) Edit

Unió Democràtica de Catalunya

  1. Amorós i Sanç, Mercè (UDC)
  2. Bonet i Palau, Isidre (UDC)
  3. Carrera i Pedrol, Joan Manuel (UDC)
  4. Casas i Bedós, Jordi (UDC)
  5. Duran i Lleida, Josep Antoni (UDC)
  6. Flaquer i Riutort, Joan (UDC)
  7. Francàs i Portí, Josep Maria (UDC)
  8. de Gispert i Català, Núria (UDC)
  9. Huguet i Rotger, Joan (UDC)
  10. Isac i Aguilar, Antoni (UDC)
  11. Jané i Bel, Jaume (UDC)
  12. Millo i Roger, Josep Enric (UDC)
  13. Montserrat i Culleré, Maria Dolors (UDC)
  14. Mur i Borràs, Joan Antoni (UDC)
  15. Nadal i Aymerich, Maria Dolors (UDC)
  16. Palau i Gil, Eva Maria (UDC)
  17. Pallé i Torres, Glòria (UDC)
  18. Piqué i Camps, Josep (UDC)
  19. Pont i Puntigam, Ferran (UDC)
  20. Pujol i Folcrà, Simó (UDC)
  21. Rigol i Roig, Joan (UDC)
  22. Ros i Casas, Víctor (UDC)
  23. Sànchez i Llibre, Josep (UDC)
  24. Sedó i Marçal, Salvador (UDC)
  25. Sesmilo i Rius, Domènec (UDC)
  26. Soler i Cladera, Cristòfol (UDC)
  27. Trias de Bes i Serra, Josep Maria (UDC)
  28. Vendrell i Gener, Araceli (UDC)
  29. Verger i Pocoví, Joan (UDC)
  30. Vidal i Burguera, Joana Aina (UDC)
  31. Vidal-Quadras i Roca, Aleix (UDC)

Partit Nacionalista Aranés

  1. Boya i Gonçau, Josep Lluís (PNA)

XVII Legislatura (1999) Edit

Unió Democràtica de Catalunya

  1. Bertomeu i Bertomeu, Joan (UDC)
  2. Carrera i Pedrol, Joan Manuel (UDC)
  3. Casas i Bedós, Jordi (UDC)
  4. Castellà i Clavé, Antoni (UDC)
  5. Duran i Lleida, Josep Antoni (UDC)
  6. Espadaler i Parcerisas, Ramon (UDC)
  7. Estaràs i Ferragut, Rosa (UDC)
  8. Flaquer i Riutort, Joan (UDC)
  9. Font i Barceló, Jaume (UDC)
  10. de Gispert i Català, Núria (UDC)
  11. Huguet i Rotger, Joan (UDC)
  12. Isac i Aguilar, Antoni (UDC)
  13. Martínez i Barderi, Núria (UDC)
  14. Millo i Roger, Josep Enric (UDC)
  15. Montlleó i Domènech, Misericòrdia (UDC)
  16. Montserrat i Culleré, Maria Dolors (UDC)
  17. Mur i Borràs, Joan Antoni (UDC)
  18. Nadal i Aymerich, Maria Dolors (UDC)
  19. Palau i Torres, Pere (UDC)
  20. Pastor i Cabrer, Antoni (UDC)
  21. Piqué i Camps, Josep (UDC)
  22. Rigol i Roig, Joan (UDC)
  23. Rotger i Llabrés, Pere (UDC)
  24. Ruiz i Margalef, Isabel (UDC)
  25. Sànchez i Llibre, Josep (UDC)
  26. Sedó i Marçal, Salvador (UDC)
  27. Sesmilo i Rius, Domènec (UDC)
  28. Sirera i Bellés, Daniel (UDC)
  29. Tarruella i Tomàs, Concepció (UDC)
  30. Trias de Bes i Serra, Josep Maria (UDC)
  31. Vendrell i Bayona, Francesc (UDC)
  32. Verger i Pocoví, Joan (UDC)

Unitat d'Aran

  1. Boya i Alòs, Francés Xavier (UA)

XVIII Legislatura (2003) Edit

75 ERC-CpC – 52 CDC – 24 UDC – 19 PSC – 12 IV – 2 FE – 1 UA

Unió Democràtica de Catalunya Edit

  1. Bertomeu i Bertomeu, Joan (UDC)
  2. Carrera i Pedrol, Joan Manuel (UDC)
  3. Casas i Bedós, Jordi (UDC)
  4. Castellà i Clavé, Antoni (UDC)
  5. Duran i Lleida, Josep Antoni (UDC)
  6. Espadaler i Parcerisas, Ramon (UDC)
  7. Estaràs i Ferragut, Rosa (UDC)
  8. Flaquer i Riutort, Joan (UDC)
  9. de Gispert i Català, Núria (UDC)
  10. Huguet i Rotger, Joan (UDC)
  11. Millo i Roger, Josep Enric (UDC)
  12. Montserrat i Culleré, Maria Dolors (UDC)
  13. Montserrat i Miquel, Mateu (UDC)
  14. Nadal i Aymerich, Maria Dolors (UDC)
  15. Nebrera i Gonzàlez, Montserrat (UDC)
  16. Pelegrí i Aixut, Josep Maria (UDC)
  17. Piqué i Camps, Josep (UDC)
  18. Ribera i Garijo, Elena (UDC)
  19. Rigol i Roig, Joan (UDC)
  20. Rotger i Llabrés, Pere (UDC)
  21. Sànchez i Llibre, Josep (UDC)
  22. Serra i Ferrer, Vicent (UDC)
  23. Sirera i Bellés, Daniel (UDC)
  24. Vendrell i Bayona, Francesc (UDC)

Partit Socialista de Catalunya Edit

  1. Baig i Torras, Assumpta (PSC)
  2. Batet i Lamana, Meritxell (PSC)
  3. Borrell i Fontelles, Josep (PSC)
  4. Chacón i Piqueras, Carme (PSC)
  5. Carnicer i Vidal, Martí (PSC)
  6. Clotas i Cierco, Higini (PSC)
  7. Comín i Oliveres, Antoni (PSC)
  8. Ferran i Serafini, Joan (PSC)
  9. Figueres i Sinyol, Carme (PSC)
  10. Fogué i Moya, Antoni (PSC)
  11. Gallardo i Méndez, Manuel (PSC)
  12. Iceta i Llorenç, Miquel (PSC)
  13. Molas i Batllori, Isidre (PSC)
  14. Pedret i Grenzner, Jordi (PSC)
  15. Pérez i Ibanes, David (PSC)
  16. Prados i Martínez, Consol (PSC)
  17. Renyé i Blasco, Josep Maria (PSC)
  18. Sabaté i Ibarz, Xavier (PSC)
  19. Santos i Arnau, Lídia (PSC)

Iniciativa Verds Edit

  1. Baltasar i Albesa, Francesc (IV)
  2. Boada i Masoliver, Joan (IV)
  3. Bosch i Mestres, Jaume (IV)
  4. Camats i Lluís, Maria Dolors (IV)
  5. Clavell i Nadel, Maria Dolors (IV)
  6. Font i Montanyà, Elisabet (IV)
  7. Herrera i Torres, Joan (IV)
  8. Milà i Solsona, Salvador (IV)
  9. Puig i Boix, Josep (IV)
  10. Saura i Laporta, Joan (IV)
  11. Vilanova i Tané, Santiago (IV)

Front d'Esquerres Edit

2 PCC

  1. Civit i Illa, Mercè (PCC)
  2. Miralles i Comte, Jordi (PCC)

Unitat d'Aran Edit

  1. Boya i Alòs, Francés Xavier (UA)

XIX Legislatura (2007) Edit

59 CDC – 58 ERC-CpC – 30 UDC – 17 PSC – 14 IV – 3 FE – 3 IC – 1 UA

Unió Democràtica de Catalunya Edit

  1. Bertomeu i Bertomeu, Joan (UDC)
  2. Casas i Bedós, Jordi (UDC)
  3. Castellà i Clavé, Antoni (UDC)
  4. Dilmé i Vert, Xavier (UDC)
  5. Duran i Lleida, Josep Antoni (UDC)
  6. Espadaler i Parcerisas, Ramon (UDC)
  7. Estaràs i Ferragut, Rosa (UDC)
  8. Flaquer i Riutort, Joan (UDC)
  9. de Gispert i Català, Núria (UDC)
  10. Huguet i Rotger, Joan (UDC)
  11. Laïlla i Jou, Assumpció (UDC)
  12. Llorenç i Garcia, Marta (UDC)
  13. Maimí i Pou, Benet (UDC)
  14. Millo i Roger, Josep Enric (UDC)
  15. Miranda i Torres, Anna (UDC)
  16. Montserrat i Culleré, Maria Dolors (UDC)
  17. Montserrat i Miquel, Mateu (UDC)
  18. Nadal i Aymerich, Maria Dolors (UDC)
  19. Nebrera i Gonzàlez, Montserrat (UDC)
  20. Ortega i Alemany, Joana (UDC)
  21. Pelegrí i Aixut, Josep Maria (UDC)
  22. Recasens i Guinot, Joan (UDC)
  23. Ribera i Garijo, Elena (UDC)
  24. Rotger i Llabrés, Pere (UDC)
  25. Ruiz i Isern, Meritxell (UDC)
  26. Sala i Roca, Carles (UDC)
  27. Sànchez i Llibre, Josep (UDC)
  28. Serra i Ferrer, Vicent (UDC)
  29. Sirera i Bellés, Daniel (UDC)
  30. Vendrell i Bayona, Francesc (UDC)

Partit Socialista de Catalunya Edit

  1. Batet i Lamana, Meritxell (PSC)
  2. Borrell i Fontelles, Josep (PSC)
  3. Chacón i Piqueras, Carme (PSC)
  4. Clotas i Cierco, Higini (PSC)
  5. Comín i Oliveres, Antoni (PSC)
  6. Ferran i Serafini, Joan (PSC)
  7. Figueres i Sinyol, Carme (PSC)
  8. Fogué i Moya, Antoni (PSC)
  9. Gallardo i Méndez, Manuel (PSC)
  10. Iceta i Llorenç, Miquel (PSC)
  11. Martínez-Sampere i Rodrigo, Rocío (PSC)
  12. Molas i Batllori, Isidre (PSC)
  13. Pedret i Grenzner, Jordi (PSC)
  14. Pérez i Ibanes, David (PSC)
  15. Prados i Martínez, Consol (PSC)
  16. Renyé i Blasco, Josep Maria (PSC)
  17. Santos i Arnau, Lídia (PSC)

Iniciativa Verds Edit

  1. Baltasar i Albesa, Francesc (IV)
  2. Boada i Masoliver, Joan (IV)
  3. Bosch i Mestres, Jaume (IV)
  4. Camats i Lluís, Maria Dolors (IV)
  5. Clavell i Nadel, Maria Dolors (IV)
  6. Herrera i Torres, Joan (IV)
  7. Massana i Mas, Laura (IV)
  8. Milà i Solsona, Salvador (IV)
  9. Ortiz i Castellví, Laia (IV)
  10. Pané i Sanç, Francesc Hilari (IV)
  11. Pi i Noya, Daniel (IV)
  12. Puig i Boix, Josep (IV)
  13. Saura i Laporta, Joan (IV)
  14. Vilanova i Tané, Santiago (IV)

Front d'Esquerres Edit

2 PCC – 1 EA

  1. Civit i Illa, Mercè (PCC)
  2. Companyon i Costa, David (EA)
  3. Miralles i Comte, Jordi (PCC)

Identitat Catalana Edit

  1. Anglada i Rius, Josep (IC)
  2. Armengol i Rofes, August (IC)
  3. Figuerola i Niubó, Mateu (IC)

Unitat d'Aran Edit

  1. Calbetó i Moga, Artur (UA)

XX Legislatura (2011) Edit

78 CDC – 36 ERC – 32 UDC – 11 IV – 10 PSC – 9 IC – 5 CUP – 3 FE – 1 PNA

Unió Democràtica de Catalunya Edit

  1. Barberà i Montserrat, Martí (UDC)
  2. Bertomeu i Bertomeu, Joan (UDC)
  3. Bosch i Arcau, Cristina (UDC)
  4. Calbó i Roca, Pere (UDC)
  5. Castellà i Clavé, Antoni (UDC)
  6. Cornet i Serra, Jordi (UDC)
  7. Dilmé i Vert, Xavier (UDC)
  8. Duran i Lleida, Josep Antoni (UDC)
  9. Espadaler i Parcerisas, Ramon (UDC)
  10. Esteller i Rodes, Àngels (UDC)
  11. de Gispert i Català, Núria (UDC)
  12. Gordi i Julià, Dolors (UDC)
  13. Jou i Torras, Maria Mercè (UDC)
  14. Laïlla i Jou, Assumpció (UDC)
  15. Llorenç i Garcia, Marta (UDC)
  16. Maimí i Pou, Benet (UDC)
  17. Millo i Roger, Josep Enric (UDC)
  18. Montanyola i Busquets, Roger (UDC)
  19. Montserrat i Culleré, Maria Dolors (UDC)
  20. Ortega i Alemany, Joana (UDC)
  21. Pelegrí i Aixut, Josep Maria (UDC)
  22. Picó i Azanza, Antoni (UDC)
  23. Recasens i Guinot, Joan (UDC)
  24. Ribera i Garijo, Elena (UDC)
  25. Roca i Mas, Jordi (UDC)
  26. Sala i Roca, Carles (UDC)
  27. Sànchez i Llibre, Josep (UDC)
  28. Sardà i Padrell, Joan Maria (UDC)
  29. Solé i Ramos, Anna (UDC)
  30. Surroca i Comas, Montserrat (UDC)
  31. Tarruella i Tomàs, Concepció (UDC)
  32. Vila d'Abadal i Serra, Josep Maria (UDC)

Iniciativa Verds Edit

  1. Bosch i Mestres, Jaume (IV)
  2. Camats i Lluís, Maria Dolors (IV)
  3. Coscubiela i Conesa, Joan (IV)
  4. Grau i Joan, Hortènsia (IV)
  5. Herrera i Torres, Joan (IV)
  6. Massana i Mas, Laura (IV)
  7. Milà i Solsona, Salvador (IV)
  8. Ortiz i Castellví, Laia (IV)
  9. Ribas i Frias, Marta (IV)
  10. Vendrell i Gardenyes, Josep (IV)
  11. Vilà i Galan, Sara (IV)

Partit Socialista de Catalunya Edit

  1. Batet i Lamana, Meritxell (PSC)
  2. Clotas i Cierco, Higini (PSC)
  3. Collboni i Cuadrado, Jaume (PSC)
  4. Fernández i González, Daniel (PSC)
  5. Granados i Galiano, Eva Maria (PSC)
  6. Iceta i Llorenç, Miquel (PSC)
  7. Lucena i Betriu, Maurici (PSC)
  8. Martínez-Sampere i Rodrigo, Rocío (PSC)
  9. Navarro i Morera, Pere (PSC)
  10. Pedret i Santos, Ferran (PSC)

Identitat Catalana Edit

  1. Anglada i Rius, Josep (IC) | Barcelonès
  2. Armengol i Rofes, August (IC) | 2n repartiment
  3. Castany i Rovira, Josep (IC) | 2n repartiment
  4. Figuerola i Niubó, Mateu (IC) | 2n repartiment
  5. Francàs i Portí, Josep Maria (IC) | Baix Llobregat
  6. Gallego i Bru, Ester (IC) | 2n repartiment
  7. Periques i Rius, Albert (IC) | 2n repartiment
  8. Riera i Camps, Marta (IC) | 2n repartiment
  9. Simó i Castells, Xavier (IC) | Barcelonès

Candidatura d'Unitat Popular Edit

  1. Arrufat i Ibanez, Joaquim (CUP) | 2n repartiment
  2. Fernàndez i Ramos, David (independent) | Barcelonès
  3. Rieradevall i Tarrés, Georgina (CUP) | 2n repartiment
  4. Salellas i Vilar, Lluc (CUP) | Gironès
  5. Vallet i Sànchez, Isabel (CUP) | Barcelonès

Front d'Esquerres Edit

2 PCC – 1 EA

  1. Mena i Arca, Joan Miquel (PCC) | Vallès Occidental
  2. Nuet i Pujals, Joan Josep (PCC) | 2n repartiment
  3. Vicioso i Adrià, Lorena (EA) | Baix Llobregat

Partit Nacionalista Aranés Edit

  1. Moga i Vidal, Alexandre (PNA) | Aran

XXI Legislatura (2015) Edit

72 ECP – 48 DiL – 25 IC – 20 UP – 19 UDC – 1 PNA

Entesa Catalana de Progrés Edit

37 ERC – 9 PSC – 8 IV – 18 independents

-1 ERC

- 1 independent

  1. Abril i Hervàs, David (IV) | Palma
  2. Amorós i March, Oriol (ERC) | 2n repartiment
  3. Amorós i Capdevila, Maria Rosa (ERC) | Pallars Jussà
  4. Andreu i Domingo, Josep (ERC)
  5. Aragonès i Garcia, Pere (ERC)
  6. Aritzeta i Abad, Margarida (independent)
  7. Bassa i Coll, Dolors (PSC)
  8. Bonet i Rull, Laia (ERC)
  9. Bosch i Conca, Pere (ERC)
  10. Calvet i Barot, Gemma (independent)
  11. Camats i Lluís, Maria Dolors (IV) | Barcelonès
  12. Capdevila i Esteve, Joan (independent)
  13. Capella i Farré, Ester (ERC)
  14. Carulla i Ventura, Montserrat (independent)
  15. Casals i Couturier, Muriel (independent) | Barcelonès
  16. Casamitjana i Aguilar, Magdalena (ERC)
  17. Civit i Martí, Ferran (ERC)
  18. Comín i Oliveres, Antoni (PSC) | Barcelonès
  19. Cosconera i Carabassa, Josep (ERC)
  20. Coscubiela i Conesa, Joan (IV)
  21. Donés i Antequera, Albert (ERC) | Garrigues
  22. Elena i Garcia, Joan Ignasi (independent)
  23. Eritja i Ciuró, Francesc Xavier (ERC) | Segrià
  24. Escarp i Gibert, Assumpta (PSC)
  25. Forcadell i Lluís, Carme (ERC) | Vallès Occidental
  26. Fornells i Solé, Montserrat (ERC) | Noguera
  27. Geli i Fàbrega, Marina (ERC)
  28. Gomà i Pons, Patrícia (ERC)
  29. Gómez del Moral i Fuster, Gerard (ERC)
  30. Granados i Galiano, Eva Maria (PSC)
  31. Grau i Joan, Hortènsia (IV)
  32. Guinart i Moreno, Lídia (ERC)
  33. Guiteras i Rubio, Dionís (ERC)
  34. Herrera i Torres, Joan (IV)
  35. Iceta i Llorenç, Miquel (PSC) | Baix Llobregat
  36. Izemrasen i Lesfar, Sifaks (independent)
  37. Jordà i Roure, Teresa (ERC)
  38. Junqueras i Vies, Oriol (ERC) | Barcelonès
  39. Lienas i Massot, Gemma (independent)
  40. March i Cerdà, Martí Xavier (independent)
  41. Nadal i Farreras, Manel (ERC)
  42. Olòriz i Serra, Joan Baptista (independent)
  43. Ordeig i Molist, Òscar (PSC)
  44. Orobitg i Solé, Jordi (ERC)
  45. Passola i Vidal, Isona (independent)
  46. Pedret i Santos, Ferran (PSC)
  47. Pérez i Ibanes, David (PSC)
  48. Piquer i Vinent, Eva (independent)
  49. Ribas i Frias, Marta (IV) | Vallès Occidental
  50. Reyes i Pino, Eduardo (independent) | Barcelonès
  51. Rodríguez i Gonzàlez, David (ERC) | Solsonès
  52. Romeva i Roda, Raül (independent) | Barcelonès
  53. Romero i Llano, Alícia (PSC)
  54. Rovira i Vergés, Marta (ERC) | Osona
  55. Rufián i Romero, Gabriel (independent) | Barcelonès
  56. Russinyol i Amat, Agnès (ERC)
  57. Sabrià i Benito, Sergi (ERC)
  58. Salvadó i Tenesa, Josep Lluís (ERC)
  59. Salvador i Duch, Jordi (independent)
  60. Sanglas i Claveguera, Marc (ERC)
  61. Simó i Castelló, Anna (ERC)
  62. Solé i Barril, Bernat (ERC)
  63. Solé i Ferrando, Jordi (ERC)
  64. Surra i Spadea, Ana María (independent)
  65. Tardà i Coma, Joan (ERC) | Baix Llobregat
  66. Torrent i Ramió, Roger (ERC)
  67. Tur i Ribas, Sílvia (independent) | Formentera
  68. Vallverdú i Albornà, Teresa (ERC)
  69. Vendrell i Gardenyes, Josep (IV)
  70. Ventura i Brusca, Núria (ERC)
  71. Vergés i Bosch, Alba (ERC)
  72. Vidal i Marçal, Santiago (independent)
  73. Vilà i Galan, Sara (IV)
  74. Vilalta i Torres, Marta (ERC) | Pla d'Urgell

Democràcia i Llibertat Edit

39 CDC – 3 DC – 1 MDC – 5 independents

  1. Amat i Salas, Oriol (independent) | 2n repartiment
  2. Arqué i Solsona, Anna (independent) | 2n repartiment
  3. Barrufet i Santacana, Ramona (CDC) | 2n repartiment
  4. Batalla i Siscart, Albert (CDC) | Alt Urgell
  5. Batet i Canadell, Albert (CDC) | 2n repartiment
  6. Bel i Queralt, Germà (independent) | 2n repartiment
  7. Bonvehí i Torras, David (CDC) | Bages
  8. Campuzano i Canadè, Carles (CDC) | 2n repartiment
  9. Candini i Puig, Montserrat (CDC) | Maresme
  10. Cardús i Ros, Salvador (independent) | 2n repartiment
  11. Casals i Mata, Joan Ramon (CDC) | Baix Llobregat
  12. Castellà i Clavé, Antoni (DC) | Barcelonès
  13. Català i Pagès, Joan (CDC) | Baix Empordà
  14. Ciuró i Buldó, Lourdes (CDC) | Vallès Occidental
  15. Corominas i Díaz, Lluís Maria (CDC) | Vallès Occidental
  16. Cuminal i Roquet, Jordi (CDC) | 2n repartiment
  17. Figueres i Pagès, Natàlia (CDC) | Selva
  18. Gordó i Aubarell, Germà (CDC) | 2n repartiment
  19. Guerrero i Tarragó, Marc (CDC) | Baix Llobregat
  20. Guinó i Subirós, Lluís (CDC) | 2n repartiment
  21. Homs i Molist, Francesc (CDC) | Barcelonès
  22. Laïlla i Jou, Assumpció (DC) | 2n repartiment
  23. Lloveras i Massana, Neus (CDC) | Garraf
  24. Mas i Gavarró, Artur (CDC) | Barcelonès
  25. Melià i Ques, Josep (CDC) | Palma
  26. Moliner i Serra, Ramon (CDC) | Cerdanya
  27. Munell i Garcia, Jordi (CDC) | Ripollès
  28. Munté i Fernàndez, Neus (CDC) | Barcelonès
  29. Pascal i Capdevila, Marta (CDC) | 2n repartiment
  30. Postius i Terrado, Antoni (CDC) | Segrià
  31. Puig i Godes, Felip (CDC) | Barcelonès
  32. Puigdemont i Casamajó, Carles (CDC) | Gironès
  33. Ribera i Garijo, Elena (DC) | 2n repartiment
  34. Rigau i Oliver, Irene (CDC) | 2n repartiment
  35. Rossell i Medall, Maria Assumpta (CDC) | Alt Penedès
  36. Rovirola i Coromí, Dolors (CDC) | 2n repartiment
  37. Royes i Guàrdia, Ramon (CDC) | Segarra
  38. Rull i Andreu, Josep (CDC) | Barcelonès
  39. Sendra i Vellvè, Jordi-Miquel (CDC) | Tarragonès
  40. Senserrich i Guitart, Maria (CDC) | Anoia
  41. Solsona i Aixalà, Marc (CDC) | 2n repartiment
  42. Suàrez i Plana, Sandra (CDC) | Baix Penedès
  43. Turull i Negre, Jordi (CDC) | Vallès Oriental
  44. Vila i Vicenç, Santiago (CDC) | Alt Empordà
  45. Vila d'Abadal i Serra, Josep Maria (MDC) | Osona
  46. Vilella i Quadrades, Montserrat (CDC) | Baix Camp
  47. Viver i Pi-Sunyer, Carles (independent) | 2n repartiment
  48. Xuclà i Costa, Jordi (CDC) | 2n repartiment

Identitat Catalana Edit

  1. Andreu i Prat, Xavier (IC) | 2n repartiment
  2. Armengol i Rofes, August (IC) | 2n repartiment
  3. Badia i Pallerols, Josep (IC) | Vallès Occidental
  4. Bonet i Corbera, Carles (IC) | Tarragonès
  5. Castany i Rovira, Josep (IC) | Barcelonès
  6. Castell i Sucarrat, Joan (IC) | Gironès
  7. Ferrerons i Sanç, Jaume (IC) | 2n repartiment
  8. Figuerola i Niubó, Mateu (IC) | 2n repartiment
  9. Francàs i Portí, Josep Maria (IC) | Baix Llobregat
  10. Gallego i Bru, Ester (IC) | 2n repartiment
  11. Garcia i Albiol, Xavier (IC) | Barcelonès
  12. Gili i Cabestany, Josep Maria (IC) | 2n repartiment
  13. Levy i Soler, Andrea (IC) | Barcelonès
  14. Llandrich i Costa, Rosa Maria (IC) | 2n repartiment
  15. Mas i Camps, Anna (IC) | Vallès Occidental
  16. Mensa i Bru, Joan Manel (IC) | Maresme
  17. Pinell i Garcia, Xavier (IC) | Baix Llobregat
  18. Pons i Mir, Elisabet (IC) | 2n repartiment
  19. Ravell i Barber, Enric (IC) | 2n repartiment
  20. Riera i Camps, Marta (IC) | Osona
  21. Saborit i Moliné, Venanci (IC) | Baix Camp
  22. Simó i Castells, Xavier (IC) | Barcelonès
  23. Trullols i Riera, Pere (IC) | Vallès Oriental
  24. Vilagrassa i Gil, Albert (IC) | 2n repartiment
  25. Xandri i Pujol, Marisa (IC) | 2n repartiment

Unitat Popular Edit

8 CUP – 3 PCC – 1 EA – 8 independents

  1. Alonso i Cantorné, Fèlix (PCC) | 2n repartiment
  2. Botran i Pahissa, Albert (CUP) | Baix Llobregat
  3. Busqueta i Franco, Josep Manel (CUP) | Maresme
  4. Domènech i Sampere, Xavier (independent) | Barcelonès
  5. Gabriel i Sabaté, Anna (CUP) | Vallès Occidental
  6. Garriga i Quadres, Joan (independent) | 2n repartiment
  7. de Jòdar i Munoz, Julià (independent) | 2n repartiment
  8. Martínez i Castells, Àngels (PCC) | Vallès Occidental
  9. Moya i Matas, Jaume (independent) | Vallès Oriental
  10. Nuet i Pujals, Joan Josep (PCC) | Barcelonès
  11. Oliveres i Boadella, Arcadi (independent) | Barcelonès
  12. Rabell i Franco, Josep Lluís (EA) | 2n repartiment
  13. Reguant i Cura, Eulàlia (independent) | Barcelonès
  14. Rodríguez i Giménez, Eugeni (independent) | Baix Llobregat
  15. Safont-Tria i Ramon, Xavier (CUP) | Bages
  16. Saladié i Gil, Sergi (CUP) | Tarragonès
  17. Salellas i Vilar, Benet (CUP) | Gironès
  18. Serra i Frediani, Gabriela (independent) | Barcelonès
  19. Usall i Santa, Ramon (CUP) | Segrià
  20. Vehí i Cantenys, Mireia (CUP) | 2n repartiment

Unió Democràtica de Catalunya Edit

  1. Ares i Martínez-Fortuny, Mariona (UDC) | Tramuntana
  2. Duran i Lleida, Josep Antoni (UDC) | Barcelonès
  3. Espadaler i Parcerisas, Ramon (UDC) | Barcelonès
  4. Estarellas i Torrens, Antònia Maria (UDC) | Raiguer
  5. Fajarnés i Ribas, Enric (UDC) | Eivissa
  6. Font i Barceló, Jaume (UDC) | Pla de Majorca
  7. Isern i Estela, Mateu (UDC) | Palma
  8. Llorenç i Garcia, Marta (UDC) | 2n repartiment
  9. Millo i Roger, Josep Enric (UDC) | Vallès Occidental
  10. Montanyola i Busquets, Roger (UDC) | 2n repartiment
  11. Montserrat i Montserrat, Dolors (UDC) | Baix Llobregat
  12. Ortega i Alemany, Joana (UDC) | Barcelonès
  13. Pelegrí i Aixut, Josep Maria (UDC) | 2n repartiment
  14. Perelló i Jorquera, Antònia (UDC) | Palma
  15. Prohens i Rigo, Maria (UDC) | Migjorn
  16. Sànchez i Llibre, Josep (UDC) | Maresme
  17. Sugranyes i Barenys, Misericòrdia (UDC) | Menorca
  18. Sureda i Martí, Maria Antònia (UDC) | Llevant
  19. Surroca i Comas, Montserrat (UDC) | 2n repartiment

Partit Nacionalista Aranés Edit

  1. Moga i Vidal, Alexandre (PNA) | Aran

A Edit

Ainaud i de Lasarte, Josep Maria (1925-2012)

  • 1977-1984: diputat al Parlament per Convergència Democràtica de Catalunya (CDC)

Alavedra i Moner, Macià (n. 1934)

  • 1969-1975: diputat al Parlament per Esquerra Republicana de Catalunya (ERC)
  • 1975-1978: diputat al Parlament per Esquerra Democràtica de Catalunya (EDC)
  • 1978-1997: diputat al Parlament per Convergència Democràtica de Catalunya (CDC)

Alay i Serret, Albert (1933-2010)

  • 1973-1981: diputat al Parlament per Esquerra Republicana de Catalunya (ERC)
  • 1981-1984: diputat al Parlament per Esquerra de Catalunya (EC)
  • 1984-1988: diputat al Parlament per Convergència Democràtica de Catalunya (CDC)

Aleu i Botxaca, Joan (1903-1969)

  • 1945-1969: diputat al Parlament pel Partit Socialista de Catalunya (PSC)

Aleu i Jornet, Ramon (n. 1948)

  • 1984-2011: diputat al Parlament per Esquerra Republicana de Catalunya (ERC)

Amat i Salas, Oriol (n. 1957)

  • 2015-present: diputat al Parlament per Democràcia i Llibertat (DiL)

Amorós i March, Oriol (n. 1970)

  • 2003-present: diputat al Parlament per Esquerra Republicana de Catalunya (ERC)

Andreu i Abelló, Josep (1906-1993)

  • 1936-1988: diputat al Parlament per Esquerra Republicana de Catalunya (ERC)

Aragonès i Garcia, Pere (n. 1982)

  • 2006-present: diputat al Parlament per Esquerra Republicana de Catalunya (ERC)

Arana i Pelegrí, Joaquim (1936-1995)

  • 1977-1978: diputat al Parlament pel Reagrupament Socialista i Democràtic de Catalunya (RSDC)
  • 1978-1992: diputat al Parlament per Esquerra Republicana de Catalunya (ERC)

Ardiaca i Martí, Pere (1909-1986)

  • 1936-1981: diputat al Parlament pel Partit Socialista Unificat de Catalunya (PSUC)
  • 1982-1986: diputat al Parlament pel Partit Comunista de Catalunya (PCC)

Armendares i Torrent, Salvador (1893-1964)

  • 1932-1964: diputat al Parlament per Esquerra Republicana de Catalunya (ERC)

Armet i Coma, Joan Josep (n. 1942)

  • 1977-1983: diputat al Parlament pel Partit Socialista de Catalunya (PSC)
  • 1983-1984 / 1988-1991: diputat al Parlament per Socialistes d'Esquerra (SE)
  • 1991-1997: diputat al Parlament per Iniciativa d'Esquerra i Progrés (IEP)
  • 1997-1999: diputat al Parlament per Iniciativa Verds (IV)

Armet i Coma, Lluís (n. 1945)

  • 1980-2003: diputat al Parlament pel Partit Socialista de Catalunya (PSC)

Arnau i Cortina, Francesc (1889-1974)

  • 1932-1957: diputat al Parlament per Esquerra Republicana de Catalunya (ERC)

Arquer i Saltor, Jordi (1907-1981)

  • 1945-1973: diputat al Parlament pel Partit Socialista de Catalunya (PSC)

Ausàs i Coll, Jordi (n. 1960)

  • 1995-2011: diputat al Parlament per Esquerra Republicana de Catalunya (ERC)

Ayguadé i Ayguadé, Pere (n. 1950)

  • 1980-1993: diputat al Parlament pel Partit Socialista de Catalunya (PSC)
  • 1993-1995: diputat al Parlament pel Partit Social Demòcrata de Catalunya (PSDC)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Més wikis de Wikia.

Wiki aleatori